avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Activitate TanaseAndreea

Activitate TanaseAndreea

daca in spania mi se da sentinta ca am ¨patria potestad¨¨in romania este recunoscuta??nici nu stiu cum sa ma explic eu vreau drepturile asupra copilului meu minor pentru ca tatal decand ma batut si a fugit din spania si sa intors dupa 1 an si 7 luni ca vrea sa vada copilu ,judecatorul a dat sentinta ca poate sa vada copilu 2 ore intrun loc supravegheat de 2 ori pe luna!si o pensie alimentara !el sa prezentat doar o data in acel loc sa vada copilu si din nou a disparut !au trecut 6 luni si nu stiu nimic de el!eu vreau sa lupt sa iau drepturile ca nu este acest un tata!nu am acte la copil nu pot sa fac nimic daca el nu semneaza.el nu se poate apropia de mine pentru ca exista un ordin de restrictie si nu se poate comunica su se poate apropia de mine sub nici o forma!mie im i este foarte frica de el.acum vreau sa stiu daca aici im i ofera judecatoru ¨patria potestad¨ce trebuie sa fac in romania!este recunoscuta c a un ordin judecatoresc sau ce trebuie sa fac ??va multumesc foarte mult daca as primi niste raspunsuri