avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate crisal

Activitate crisal

Răspuns la discuția Functia in cartea de vizita
Diferenta consta in faptul ca functia este "Consilier Economist in Economie generala" si pe cartea de vizita ar apare "Sef dept. vanzari" (nu am gasit in codul cor cod pentru functia asta). Multumesc
Buna ziua. Este legal si se poate sa ai o functie in cartea de munca si alta functie trecuta pe cartea de vizita? Este destul de urgenta problema pt ca urmeaza sa se tipareasca cartile de vizita respective.Multumesc frumos
[a incetarea concediului de maternitate sau a concediului de crestere si ingrijire a copilului in varsta de pana la 2 ani, respectiv 3 ani in cazul copilului cu handicap, salariata/salariatul are dreptul de a se intoarce la ultimul loc de munca sau la un loc de munca echivalent, avand conditii de munca echivalente si, de asemenea, de a beneficia de orice imbunatatire a conditiilor de munca la care ar fi avut dreptul in timpul absentei.

Dupa revenirea dvs din CCC exista psoibilitatea modificarii c.i.m. prin act aditional ... insa revenirea se face pe acelasi post sau pe un post echivalent avand aceleasi conditii de munca.]

Imi puteti spune va rog frumos baza legala in care scrie ce ati trecut mai sus? Am fost anuntata ca voi fi trecuta pe alt post si ma astept la diminuarea salariului, sa stiu cum sa pun problema. Mentionez ca ma intorc din CIC dupa 2 ani si postul meu nu s-a desfintat.

Multumesc