avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate alinacocolina

Activitate alinacocolina

Răspuns la discuția Salariul minim pe economie
Va rog sa imi spuneti salariul de incadrare este acelas cu salariul minim pe economie sau care este diferenta intre ele si ce cuprinde fiecare .Va multumesc.
Răspuns la discuția Salariul minim pe economie
Pentru ca sa intreb angajatorul am nevoie de legea in care sa pot sa ii arat ca nu este legal sa adauje vechimea la salariul de 684 daca salariul minim este de 975.Va multumesc
Răspuns la discuția Salariul minim pe economie
Va multumesc .Unde as putea sa ma adresez pentru ca mi se pare caci nu este corect sa intre vechimea ,stabilitate si preventia in salariul de incadrare.Va multumesc.

Răspuns la discuția Salariul minim pe economie
Am o rugaminte daca puteti sa_imi spuneti daca la retributie pe ora se imparte si vechimea si celelalte sporuri care sunt incluse in salariul de incadrare;adica salariul de incadrare 1136, lucrat 20 de zile ,160 ore suma 1136 in zile nelucratoare 40 ore 232 ,vechime 25% 0, spor conditi periculoase 50% 342,mai avem spor preventie 11% 0,si stabilitatea rezulta un brut de 1710 .AS avea o mare rugaminte sa imi raspunda cineva daca este corect.Locul de munca in sanatate .Va multumesc
AS dori sa poata cineva sa imi spuna care este salariul minim de incadrare fara sporuri pentru un muncitor bucatar intr-un spital de psihiatrie,de la ce suma se adauga vechimea si celelalte sporuri .