avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate mariusastra

Activitate mariusastra

Bună seara , am o rugăminte daca mă puteți ajuta vr sa fac o contestație că mi sa ridicat mașina ce taxa se plătește și unde și cum pot invoca judecata in lipsa ce articol sa scriu exact
Nu au fost refăcute de mine ci de un consilier juridic oricum mulțumesc pentru răspuns o zi bună !!!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Legea 31/2003,OG 51/2008 reglementează ajutorul public judiciar ..Șituatia nu e roz dacă ați pierdut la fond și apelul a fost redactat de dvs ,,, după ureche",,fără ajutor de specialitate .

Chiar numai lucrez de aproape 6luni am căutat ce spuneți dumneavoastră dar nu găsesc daca îmi puteți spune exact unde și cu cn sa iau legătura

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Va spun sincer cazul dvs din pacate nu.prezinta interes pt onorarii de succes .În general spete cu accidente auto,, daune morale ,,retrocedări pot, convinge",un av sa lucreze 2 3 ani pe bani putini și promisiuni la sfârșit.Daca chiar nu realizați venituri,aveți probleme grave de sănătate, adica motive temeinice solicitați ajutor public judiciar..Cu un search pe google o sa găsiți legea care reglementează ajutorul public și daca.indepliniti condițiile puteți solicita.

Bună ziua , m ar interesa un avocat pro bono sau un avocat care acceptă să mă reprezinte doar pe baza de comision de câștig ofer 50% nu și pe plata dosar într-o problema de concediere am două avertismente la care am pierdut și am făcut APEL + concedierea care se judecă în feb sau un ONG care se ocupă cu pro bono sunt din București
Vreau doar sa știu cum fac sa nu primesc răspunsul la adresa din buletin că numai stau la adresa respectivă și cum fac sa fie judecat în lipsa mea și în câte exemplare trebuie făcut dumneavoastră v-am mai trimis un email pe adresa dumneavoastră că mi-ați spus că ,daca mai am nevoie sa aplez la dumneavoastră vă mulțumesc și dacă doriți va pot trimite câteva poze cu unul din avertismente sa vedeți

Cornel Vasile a scris:

Este greu de formulat o contestatie pe un Forum in lipsa datelor , a actelor ... la modul general, se poate schita, dar strict pe speta nu.

Important va rog frumos cine ma poate ajuta cu un model.de contestație pentru un avertisment primit la locul de munca deja am.3 făcute se fac presiuni asupra mea sa mi dau demisia sunt hărțuit la locul de munca am nevoie de un model de contestație în felul următor sa primesc răspunsul la alta adresa nu la cea din buletin vreau sa primesc unde stau cu chirie și cu judecarea în lipsa mea va rog frumos cine mă poate ajuta
Am uitat sa va zic am.un cont de economii am strâns ani buni suma de 5000 de euro dar în lei la banca pt că vroiam să mă bag la prima casa dar n-am mai făcut o în prezent stau cu chirie și câștig 2200 de Ron plus bonusul de performanță 500 de Ron plus bonuri de masa in valoare de 400 de Ron mai pot beneficia de un avocat din oficiu

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Speta dvs nu prezinta interes pt un eventual onorariu de succes nefiind o speta cu potențial câștig mare atât pentru client cât și pt avocat,revendicări imobile daune morale,malpraxis etc.Dacs aveți venituri mici puteți solicita ajutor public judiciar făcând dovada ca nu aveți chirii arenda,care sunt veniturile dvs etc.

Un salariu de 2200 de Ron plus un bonus de performanță de 500 de Ron plus bonuri de masa de 400 de Ron

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Speta dvs nu prezinta interes pt un eventual onorariu de succes nefiind o speta cu potențial câștig mare atât pentru client cât și pt avocat,revendicări imobile daune morale,malpraxis etc.Dacs aveți venituri mici puteți solicita ajutor public judiciar făcând dovada ca nu aveți chirii arenda,care sunt veniturile dvs etc.

Important va rog frumos daca se poate un avocat probono sa mă ajute sa fac contestație la avertismentele de la munca am deja 3 în câteva luni de zile toate făcute pe baza unor minciuni pentru că le am reproșat șefilor că își protejează prieteni și femeile și că fac diferente intre angajați sau să-i dau in judecată ofer 50%din câștig eu lucrez la firma respectivă un depozit de piese auto de vreo 12 ani de zile pe data de 30 mai urmează să am iar o convocare pt cercetare disciplinară și sunt multi prieteni care toți au avansat ba șef de depozit , șef de tură , ajutor de șef de tură ,șef de raion unii mai sunt și neamuri
Important. Bullyingul la locul de munca prin asta trec de aproape 2 ani de zile la locul de munca de când am.luat atitudine in fata șefilor care sunt toți prietenii întrei ei sau rude că își protejează femeile și prietenii și că le dau munci mai ușoare și mai productive și că fac diferente intre angajați mi au făcut avertismente false sau dus la director au dat declarații false și ei și femeile lor că înjur că sunt recalcitrant că sunt indiferent cu angajați că, creez probleme că nu sunt productiv ....... Ceilalți angajați nu vor sa se bage că le este frică pentru asta am fost mutat pe o zona unde nu pot sa mi fac targhetul că este prea mare sunt blocat pe zona respectivă pe când ceilalți angajați au toate zonele pe scanner se pot duce peste tot femeile șefilor ies și stau cât vor la pauza nu le zice nimeni nimic as vrea sa știu cum îmi zice la lege exact art. Nr .lit va mulțumesc