Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua , m ar interesa un avocat pro bono sau un ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua , m ar interesa un avocat pro bono sau un avocat care ...

Bună ziua , m ar interesa un avocat pro bono sau un avocat care acceptă să mă reprezinte doar pe baza de comision de câștig ofer 50% nu și pe plata dosar într-o problema de concediere am două avertismente la care am pierdut și am făcut APEL + concedierea care se judecă în feb sau un ONG care se ocupă cu pro bono sunt din București
Va spun sincer cazul dvs din pacate nu.prezinta interes pt onorarii de succes .În general spete cu accidente auto,, daune morale ,,retrocedări pot, convinge",un av sa lucreze 2 3 ani pe bani putini și promisiuni la sfârșit.Daca chiar nu realizați venituri,aveți probleme grave de sănătate, adica motive temeinice solicitați ajutor public judiciar..Cu un search pe google o sa găsiți legea care reglementează ajutorul public și daca.indepliniti condițiile puteți solicita.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Chiar numai lucrez de aproape 6luni am căutat ce spuneți dumneavoastră dar nu găsesc daca îmi puteți spune exact unde și cu cn sa iau legătura

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Va spun sincer cazul dvs din pacate nu.prezinta interes pt onorarii de succes .În general spete cu accidente auto,, daune morale ,,retrocedări pot, convinge",un av sa lucreze 2 3 ani pe bani putini și promisiuni la sfârșit.Daca chiar nu realizați venituri,aveți probleme grave de sănătate, adica motive temeinice solicitați ajutor public judiciar..Cu un search pe google o sa găsiți legea care reglementează ajutorul public și daca.indepliniti condițiile puteți solicita.

Legea 31/2003,OG 51/2008 reglementează ajutorul public judiciar ..Șituatia nu e roz dacă ați pierdut la fond și apelul a fost redactat de dvs ,,, după ureche",,fără ajutor de specialitate .
Nu au fost refăcute de mine ci de un consilier juridic oricum mulțumesc pentru răspuns o zi bună !!!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Legea 31/2003,OG 51/2008 reglementează ajutorul public judiciar ..Șituatia nu e roz dacă ați pierdut la fond și apelul a fost redactat de dvs ,,, după ureche",,fără ajutor de specialitate .

Dacă sunt făcute de cineva cât de cât specializat tot este un plus în favoarea dvs.In cazul în care nu va încadrați sau procedura e greoaie solicitați judecata în lipsa,depuneți concluzii scrise etc.Avocatul angajat,pro bono,sau obținut cu ajutor public judiciar nu are ce sa facă în plus dacă motivele de apel au fost deja formulate..