avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate laurentiuneculaeasa

Activitate laurentiuneculaeasa

Am luat legatura cu un instructor care mi-a spus sa merg direct la examen cu actele necesare , nu mai este nevoie sa fac scoala .
multumesc:yeah:
Răspuns la discuția Registru de bani personali
in momentul inceperii programului de lucru trebuie sa declarati banii pe cere ii aveti asupra dumneavoastra , pe monent ce cheltuiti din ei , scrieti suma cheltuita in registru .
Răspuns la discuția Venit din strainatate
din cate stiu eu , venitul obtinut in alte state decat cel in care sunteti cetatean nu se impoziteaza , dar sigur trebuie sa va declarati veniturile.
da sunt constient de asta , dr nu stiu daca trebuie sa mai fac orele de teorie si cele de practica unde costul este in jur de 1000 -1300 de lei , orice instructor este dispus sa iti ia acesti bani daca nu stii legea .;)
Buna ziua as fi recunoscator daca mi-ar raspunde cineva la urmatoarea intrebare;
in urma anularii permisului de conducere , si ulterior implinind toate conditiile pentru a redobandi permisul de conducere si avand majoritatea actelor pentru dosar as vrea sa sustin examenul auto , din cate am citit pe avocatnet.ro din anul 2013 nu mai este nevoie de a se face dinou scoala auto , este adevarat ? si daca da cum trebuie sa procedez ? cum trebuie sa completez cererea tip in locul unde trebuie scrisa scoala si intructorul auto , si de unde pot obtine fisa de scolarizare pe care trebuie sa fie parafa medicului si a psihiatrului?
va multumesc .
#-o
caut un avocat in Oltenita jud Calarasi , care imi poate rezolva aceasta problema.
Va multumesc , o zi buna in continuare va doresc
buna ziua am o intrebare cu privire la obtinerea copiei hotararii judecatoresti care imi este necesara la dosarul pentru redobandirea permisului de conducere , eu avand domiciliul in Bucuresti iat tribunalul unde a avut loc procesul ete in Oltenita jud Calarasi , intrebarea mea este ca daca in lipsa timpului pentru deplasare si asteptarea la diferite ghisee si birouri poate obtine un avocat copia HJD pentru mine bine inteles contracost daca ete posibil acest lucru astept contactarea unui avocat din orasul respectiv
Va multumesc