avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 400 soluții astăzi
Forum Activitate dilie

Activitate dilie

Dar în cazul în care angajatul is înjura șeful nou venit de fata cu alți colegi, și după nenumărate încercări al șefului sa se oprească explicându-i ca nu vorbește frumos, nu mai rezista și îl înjura și el, managerul direct mai are vreo posibilitate sa dea angajatul in judecata, sau sa ii facă referat la HR? Dacă nu, ce poate managerul sa ii mai facă? Având în vedere ca ii este afectata imaginea prin injuriile aduse.
Răspuns la discuția Insolventa Persoana Fizica
Valoarea debitelor este de peste 30.000 Ron

Mersi mult

Cornel Vasile a scris:

Valoarea-prag (cuantumul minim al datoriilor scadente ale debitorului necesar) pentru a putea fi introdusă cererea de deschidere a procedurii insolvenței pe bază de plan de rambursare a datoriilor sau a procedurii judiciare de insolvență prin lichidare de active este de 15 salarii minime pe economie.

Buna Ziua,

As dori sa stiu daca se poate cu cine as putea discuta posibilitatea de a intra in insolventa, am cateva credite si salariul sa micsorat cu aprox 3.000 lei, ceea ce ma afectat dar in acelasi timp am avut cheltuieli nepravazute care m-au afectat.
Răspuns la discuția Executare silita,
Mersi mult pentru raspuns, este un credit bancar care a fost vandut catre o companie de recuperare... gen EOS, acum nu stiu daca o data vanduta creanta inca mai are aceasta proprietate de a mai avea dobanda
Buna Ziua,

Am fost executat de catre o companie de recuparari,

Acum cand mai am conform socotelilor de pe fluturasul de salariu doar o mica parte din suma,

Mai pe scurt am fost executat pentru 2203 Euro un credit + 6840 RON inca un card+ cheltuieli de judecata

S-au achitat deja cei 6840 ron si 2004 Euro din credit.

Problema este ca executorul nu doreste sa imi raspunda la email sa imi confirme ultima suma de plata,

Iar compania care m-a dat in judecata, imi spun ca mai am pe langa cei 199 Euro inca 250Euro + 16000 ron.

Este corect ?

Ce as putea face in acest caz ?

Va multumesc mult.