avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate sarateanusilviu

Activitate sarateanusilviu

Răspuns la discuția Probleme executor judecatoresc
Eu am dat ieri pur si simplu un search pe google ...am introdus numele meu....si hop!!!
Eu nu cosider ca am luat bani de la jegosul ala care ma freaca cu amenintari de genul...propriri si alte chestii, a facut o corect. Asa pot da si eu in judecata pe cineva si sa expun varii motive pentru care nu vrea sz mi restituie nush ce suma. Ala nestiind despre asta, nu se prezinta sifireste va fi anchetat sau mai stiu eu ce , pe o mare vrajeala.
Raspunsul adesea este in perimetrul unor legi, insa eate inadmisibil sa judeci pe cineva in lipsa, dar mai cu seama in necunostinta de cauza.
Mi se pare absurd , si o obstructionare a putintei persoaneai, de a avea o viatza normala. Impiedicandu se iata, de aceste probleme.
Stau cu conturi deschise in alte tari, si platesc bsni buni pe tranzactii pentru ca tara asta e plina de tampiti. Eu cel mai mare...si asta pt ca accept sa mai stau aici.
Lamentabil, Domnilor!
Cum pot scapa de un executor judecatoresc- care afirma ca m a judecat, desi eu habar nu am, si pe fondul unei datorii bancare, am acum de platit cu 100%mai mult, plus cheltuieli de judecata. De ce nu m a chemat in instanta, sa mi spun parerea, sa atac sau nu-ceea ce invoca el. Am contul Bcr proprit din cauza lui. Nu pot munci legal pentru ca pe revisal ma gaseste si face adresa de proprire la firma. Mereu firmele ma "expulzeaza" . Consider ca prin aceasta mi se ingradeste dreptul la munca. Am pensie alimentara de platit si salariul nu este decat cel minim pe economie. Ce facem Domnilor???? Fugim din tara toti, sau exista solutii la asta?
Doresc sa stiu cum pot sa obtin un program de sedere cu popilul meu, 7ani fetita' deoarece sunt divortat de 3 ani, si pana acum un an m am inteles cu fosta sotie, iar de cand sunt intr o relatie corecta si normala cu alta femeie, imi interzice sa iau copila, desi fata vrea sa stea cu mine, si invoca ca ea nu isi imparte copilul cu nimeni. Mentiones ca pana acum un an relatia nea cu fiica nea a fost una zilnica, si am participat corect la intretinerea si cresterea ei, avand impreuna o relatie deosebita. Ma ameninta ca ma da in judecata ca nu i am platit pensia, desi stie bine cat am contribuit, deoarece ne am inteles foarte bine pana am intrat intr o alta relatie. Doresc sa ma ajutati, cum sa procedez sa nu ajung la alte chestii mai putin ortodoxe, ca sa zic asa. Am facut nenumarate sesizari catre politie, precum ca ma instiga, se da la mine, ma loveste doar doar sa o bat. Nu pot riposta deoarece stiu ce urmareste, si ca sa fiu pe calea normala incerc si pe acest site cu intrebarea: ce e de facut? Vreau timpul meu cu fata mea, fara sa fiu deranjat de fosta. E o cale corecta si normala, sau o astept si o calc cu masina? Sunt fiarte indignat si nu cred ca voi rezista mult. Va multumesc!