avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Activitate dancirja

Activitate dancirja

Atunci la ce se refera acest articol? Lege 55/2020

dancirja a scris:

(5) Valabilitatea documentelor eliberate de instituțiile și autoritățile publice, precum și de entitățile private autorizate conform legii se menține pe toată perioada stării de alertă, precum și pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări.

(5) Valabilitatea documentelor eliberate de instituțiile și autoritățile publice, precum și de entitățile private autorizate conform legii se menține pe toată perioada stării de alertă, precum și pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări.
(5) Valabilitatea documentelor eliberate de instituțiile și autoritățile publice, precum și de entitățile private autorizate conform legii se menține pe toată perioada stării de alertă, precum și pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări.

adriandimitriu a scris:

nu

Numerele rosii expirate in starea de alerta isi prelungesc valabilitatea?
De fapt am fost exmatriculat, pt ca nu m.am mai prezentat la cursuri.

Cristina Filimon a scris:

O adresă către decan în care să arătați că v-ați retras, nu ați beneficiat de cursuri, nu vi s-a eliberat diplomă etc. O trimiteți prin email sau fax, sau dacă vreți să vă plimbați, mergeți la secretariat și luați și viză de înregistrare. Bănuiesc că pur și simplu nu v-ați mai prezentat la cursuri, nu? Sau ați făcut și vreo înștiințare când v-ați retras? Oricum, o bună parte din sumele solicitate sunt prescrise..

Pot solicita restituirea taxei de facultate daca am fost exmatriculat?
Buna ziua. Am renuntat la facultate imediat dupa ce m.am inscris si am platit o singura tranșă din taxa totala. Acum, după 5 ani, facultatea imi cere sa platesc restanțe, dar eu nu am beneficiat de nimic din partea facultatii...cui ma pot adresa pentru rezolvarea problemei?
Va salut. OCPI a refuzat intabularea unui teren dobandit prin hotarare judecatoreasca. Ce pot face in acest sens?
In cat timp sunt obligate institutiile competente sa elibereze un duplicat dupa titlul de proprietate, de la depunerea dosarului ? Mentionez ca in cazul meu au trecut 6 luni.
buna ziua. daca inchiriez o garsoniera cu suprafata <50 mp. este nevoie de certificat energetic? multumesc.