avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 115 soluții astăzi
Forum Activitate sheianca

Activitate sheianca

Multumesc. Am sa trec pe la cadastrul local din Brasov sa vad care e ordinea lucrurlior.
Multumesc pentru raspuns. Dar, daca doresc sa obtin autorizatie de constructie (renovare) pentru imobilul cumparat, este adevarat ca ridicarea topografica este conditionata de solicitarea de catre mine a unui plan cadastral ? Nu pot da drumul la ridicarea topografica fara obtinerea unui plan cadastral al imobilului +teren ? E complicat de obtinut de catre persoana fizica (cat dureaza, cat costa, de unde se solicita) ?
Multumesc pentru ajutor.
Va rog, in vederea reamenajarii unei locuinte, pentru autorizatia de construire, am solicitat o ridicare topografica. Desi casa veche e cumparata recent, topometristul a spus ca e nevoie de un extras cadastral, nu mai este suficient extrasul CF proaspat.

E intra-devar nevoie de extras cadastral ? Ce implica obtinerea lui ? De unde si cum se obtine ? E datoria mea sa-l obtin, daca de-abia am cumparat casa, iar notarul mi-a dat extras CF clasic. Trebuia sa mi se emite direct extras cadastral ?

Multumesc.