avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate adrianaflorescu

Activitate adrianaflorescu

buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat daca puteti. De curand m-am hotarat sa ii vand fratelui meu un apartament luat prin prima casa acum un an de zile ,am fost la banca acolo i-a aceptat cererea am facut toate actele toate bune si frumoase dar ieri la notar cand am facut antecontractul mi-a spus ca va trebui sa platesc 3% din pretul apartamenului , dar specific vanzarea se face astfel prin preluare credit prima casa deci eu nu iau nici un ban ,fratele meu imi preia creditul prima casa. nici macar evaluare nu se mai face practic este simplu imi preia creditul .intrebarea mea este chiar trebuie sa platesc la stat 3 % din moment ce eu nu primesc nci un ban si in antecontract si contract vanzare -cumpare este specificat foarte evidenta ca vanzarea se face prin preluare credit .Va multumesc frumos
Buna ziua am si eu o problema cu un vecin care asculta muzica la maxim zi si noapte ,am chemat politia de cate-va ori la amendat si atat politia a plecat dar el pune in continuare ,dar dupa ce a plecat politia a venit la mine la usa si mi a lovit usa ,iar la 2 zile ma trezesc cu el la usa mea ca ma ameninta cu o ranga ascutita ,normal m-am speriat foarte tare si urmeaza sa depun plangere penala dar cum la noi politia se misca foarte incet nu le pasa o sa am de asteptat,intrebarea mea este daca am martor numai pe prietenul meu pot rezolva ceva in instanta sa nu dau bani degeaba,tin sa mentionez ca el are probleme de mult cu legea ,a fost amendat de multe ori iar in seara cand am sunat la politie comunitara ,au venit si cei de la politia municipala deci sunt destule probe si mai am un martor care a vazut cand mi-a umblat la sigurante si mia oprit curentu ,omul este dea dreptul nebun credeti-ma si am nevoie de o parere de specialitate ,va multumesc frumos , mai mentionez ca nu este apartamentu pe numele lui ...multumesc
va multumesc frumos pentru sfaturi dar cu cei de la facebook este greu sa iei legatura .o sa incerc dar cu siguranta nu o sa reusesc .
buna ziua va rog sa ma ajutati am o intrebare daca cineva mi-a facut cont de facebook fara acordul meu si pune poze cu mine indecente pot sa fac ceva va rog sa imi raspundeti.multumesc