avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate Mirela092

Activitate Mirela092

Nu, eu nu lucrez si nici in tara nu mai sunt de 2 ani. Sunt in afara.
Si daca nu avem nimic pe numele meu? Se poate lua alta decizie, de munca in folosul comunitatii sau altele? E doar masina care e pe numele sotului, atat. Eu personal nu am nimic pe numele meu.
Buna ziua, am si eu o intrebare si as dori un raspuns de la persoane care cunosc legile...am avut mai multe credite pentru care din cauza neplatii mi s.a pus ca executare silita poprire pe cont in valoare de 9300 lei...eu nu incasez nimkc pe acel cont doar daca il alimentez eu. Intrebarea mea este, daca nu platesc datoriile ce se intampla? Si daca am adresa in buletin la tatal sotului pot lua bunuri? Eu nu am pe numele meu nimic, dar fiind casatorita ar putea lua din casa lui? Multumesc
Buna ziua, ma poate ajuta si pe mine sa imi calculeze concediul postnatal din datele de mai jos, va rog? Sau cum se calculeaza, pt ca sunt curioasa daca mi.amluat toti banii care trebuiesc sau mai putin. In data de 14august a fost prima zi de postnatal si am luat toate cele 126zile(nu am avut prenatal luat) venitul este brut. Iar ca zile lucrate ea a scris 22zile. Multumesc
Iulie 2019- 995
August 2019- 208
Septembrie 2019- 2080
Octombrie 2019- 2080
Noiembrie 2019- 2080
Decembrie 2019- 2080
Ianuarie 2020- 2230
Februarie 2020- 2230
Martie 2020- 2230
Aprilie 2020- 1784
Mai 2020- 1673
Iunie 2020- 1200
Iulie 2020- 1200
August 2020- 1477
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Si daca maine nasc, dar sunt internata de ieri, pe aceste 2zile ce imi poate da dr? El a zis ca voi intra in postnatal direct, dar nu am inteles daca de ieri sau de cand anume.ca eu as figura internata de ieri si ii trebuie contabilei o adeverinta pt a introduce la dosar.
Am inteles, multumesc
Multumesc frumos. Dar aveti idee daca sunt internata de ieri, trebuie sa iau medical pe cele 2zile si dupa aceea sa imi dea postnatal, nu? Mai astept raspunsuri de la cine stie mai bine...si daca iau postnatal si depunsi de indemnizatie din a 43-a zi de la nastere, iau si postnatalul si indemnizatia in acelasi timp?sau se opreste postnatalul?
Am 1an de cand lucrez. Nu stiam daca il pot lua tot si de cand se depune adeverinta de concediu la serviciu, dupa ce voi naste(maine) sau oricand pana pe data de 5?
Buna ziua, eu trebuia sa nasc in 20 octombrie data probabila nasterii, dar din cauza unor probleme de ieri sunt internata in spital si voi naste maine. Sarcina la 30saptamani(7luni jumate) Eu ce concediu voi putea lua, cum si cat timp va fi platit? Avand in vedere ca in prenatal nu am mai apucat sa intru.
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Revin cu o alta intrebare. Eu trebuia sa nasc in 20 octombrie data probabila nasterii, dar din cauza unor probleme de ieri sunt internata in spital si voi naste in 1-2zile. Sarcina la 30saptamani. Eu ce concediu voi putea lua si cum si cat timp va fi platit? Avand in vedere ca in prenatal nu am mai apucat sa intru.

Cornel Vasile a scris:

Sigur primiti minim 1250 lei.