avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate cvt

Activitate cvt

Am vrut sa-i dau salariul aferent lunii iulie in ziua in care l-am anuntat de notificare,dar nevrind sa semeze notificarea i-am comunicat ca salariul il v-a primii in ziua stabilita conform cim,adica pe data de 15 a lunii urmatoare pentru luna precedenta.
In 31.07.2015 a fost ultima zi de munca.Atunci am si inregistrat in REVISAL incetarea cim.
De prezentat la munca o sa vad maine daca mai vine dar nu ar avea dece.I-am comunicat,nu a vrut sa semneze pt ca el considera ca mai trebuia sa-l tine pina se implinesc 90 de zile de proba(chiar daca nu a avut rezultate).Daca vine maine este problema lui pt ca nu are ce sa faca.Nu poate indeplinii nici o activitate in cadrul firmei(lucram in vanzari si distributie)
Am inteles.Dar in perioada de la notificare(31.07.2015-transmisa si in Revisal) si pina acesta primeste notificare prin posta sau executor judecatoresc eu mai am obligatii salariale fata de el?
buna ziua

sunt angajator si am notifica un angajat care este in perioada de proba de incetarea cim.
1.nu a vrut sa semneze notificarea.o trimit prin posta cu confirmare de primire si daca nu o semneaza ce fac?
2.care este termenul(in zile lucratoare) in care trebuie sa-i ajunga notificarea prin posta?

multumesc