avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate claudiatache

Activitate claudiatache

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara , când se apelează la DGASPC , exista varianta ca copii sa ajungă într-un centru , poate unul bun sau unul nu foarte bun , cel mai bine sunt punctul meu de vedere este sa mergeți la autoritatea tutelară sa discutați aceasta problema , ei va pot îndruma și chiar face o cerere pentru bunica in a păstra copii și a lua alocațiile acestora , ei pot înainta dosarul in instanța mama va fi decăzută din drepturi , nu este necesar un avocat va trebuie martori ( cu siguranța cei mai buni sunt vecini care cunosc situația ) in fata judecătorului bunica poate spune singura , absolut tot așa cum știe dansa posibil sa audieze copii și atunci cu siguranța aveți câștig de cauza exista o suma modica cv de 35 de lei care se plătește la posta , având câștig de cauza nu ea va plăti procesul , cea care plătește poate fi mama copiilor sau rămâne in obligația statului , in cazul in care nu își permite avocat instanța denumește din oficiu un avocat , care este plătit de barou sunt sigura ca judecătorul va lua decizia corecta , multă sănătate
Răspuns la discuția Muncitori vietnamezi
Buna seara , exista o lege nu știu exact sa va spun care specifica un număr de persoana la o anumită adresa , la serviciul unde se fac buletinele se poate face o sesizare, iar pentru poliție ca nu se iau măsuri puteți face plângere scrisă către direcția anticorupție , la prim procuror unde locuiti , poliția este obligată după o prima sesizare dacă nu se potolesc la a doua sa dea amenda ( legal se da un avertisment prima data , a doua oară amenda) faceți o petiție in acest sens și Trimiteți la parchet , ciudat ca nu sau luat măsuri cu aceea agresiune sexuală asupra unui minor este inadmisibil , cu cât semnați mai mulți petiția cu atât mai mult se va lua in considerare cât despre angajator e simplu săi stăpânească , chemați televiziunea ca abia se așteaptă subiecte , nu am nimic cu nimeni eu in zona de exemplu am chinezi care sau mutat in urma magazinelor deschise peste tot dar unul nu face așa ceva dimpotrivă sunt cumsecade și nu fac asemenea lucruri
Discuție succesiune
buna ziua,am de facut mostenirea pe un teren, mostenitorii sunm 4 dar unul nu vrea sa mergem la notar sa facem succesiunea,cum pot sa-l oblig? notarul nu il poate obliga,,e necesar sa il dau un judecata?