avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Activitate bogdanvl83

Activitate bogdanvl83

Discuție Actualizare
Am o poprire si mi se face de ceva timp. La banca unde am cont nu s-a scăzut nimic din datorie. Cum pot cere actualizarea datoriei executate? Va mulțumesc!
Răspuns la discuția Curiozitate.
Mulțumesc mult!

Cornelia Dayes a scris:

Asta bineinteles ca puteti face. Insa decizia probabil nu va afecta platile deja facute.

Răspuns la discuția Curiozitate.
As dori decât daca se poate sa încerc in instanță oprirea executării silite fara nici o pretenție materială?
Discuție Curiozitate.
Am o poprire pe salariu la care platesc de un an de zile. Intre timp am realizat ca aceea datorie se prescrisese. Se mai poate face ceva? Va mulțumesc!!
Răspuns la discuția Executare silita?
Multumesc!!
In aceeasi situatie sunt si eu.
Buna ziua. Am poprire pe salariu de 6 luni la o executare silita in valoare de 7800 de lei. Si azi am primit o notificare ca sau actualizat sumele de plata si ca am de plata 22 600 de lei. Este legal asa ceva va rog ajutatima synt disperat. Va multumesc.
sunt divortat si am tutela comuna. Domiciliul copilului este la mine si locuieste cu mine, mama lui avand un program de vizita. Acum sunt executat silit pentru o datorie mai veche la banca. Intrebarea mea este in cazul acesta tot 1/3 din salariu se face proprire pe salariu? Va multumesc!!
Buna seara. Am primit acasa o executare silita care are ca data 2013. Intrebarea e nu s-a prescris dupa 3 ani? Va multumec!!
Răspuns la discuția sarbatori, legale libere
aceste sesizari se pot trimite si anonime? va multumesc !!!!!