avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Activitate laurianvaida

Activitate laurianvaida

Buna dimineata, vreau sa stiu daca inchiderea balconului cu geamuri termopane si izolarea termica si repararea lui ( intr-o mica masura ) se face numai cu acordul si/sau instiintarea scrisa a Asociatiei de Propr.si a Primariei ( pentru izolare termica )? Daca da, va rog sa-mi spuneti si ce anume trebuie mentionat in cerere/adresa.Ma poate ajuta cineva cu o firma care se poate ocupa de reabilitarea termica?Multumesc
Buna ziua, spuneti-mi va rog daca Asociatia de proprietari poate participa cu un procent ( suma de bani ), la reconstructia unui balcon, mai exact indepartarea peretilor/placilor din beton si construirea altui perete exterior din BCA.?! Blocul este construit in anul 1974, iar din balcon ( din exterior ), de ceva timp se desprind bucati de beton.De asemenea, as vrea sa stiu daca si inchiderea balconului cu geamuri termopane poate fi suportata ( intr-o mica masura ) de catre Asoc.de proprietari, dupa reconstruirea balconului?!
Varianta cu Fondul de garantare poate functiona in aceasta situatie?Am citit pe site, ca poate fi aplicata si pentru PF care doresc reabilitarea termica a apartamentului.Multumesc