avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate petrica101

Activitate petrica101

Buna ziua .Am vandut o masina am platit retinere de numere si respectivu client mia promis ca rezolva repede radierea .au trecut 2luni si cumparatorul nu vrea sa mai raspunda la tel numi pot recupera numerele preferentiale sa le pun pe alta masina .Ce pot sa fac?
Răspuns la discuția Problema cu un service auto
da multumesc am renuntat si nu mai vreau in viata mea sa aud de vw
Buna ziua .Am o problema cu un serce auto am dus masina la service din cauza ca pierdea antigel si avea scurgeri de ulei .am dus masina pentru constatarea problemei respective neavand alte probleme .masina am duso pe roti au bagato in service iau facut constatarea au intocmit un deviz si miau spus sa achit factura proforma pentru demararea lucrarilor.au avut de schimbat mai multe garnituri inclusiv cea de la chiuloasa .au dat motoru jos chiuloasa au schimbat toate garniturile +anumite piese marunte au montot motorul la loc si au plecat in proba .ma suna dupa aproximativ doua saptamani de cand am lasat masina in service simi spun ca la motor au incepu sa se auda o bataie motor si au duso iar in service si au demontato .dupa demontare miau spus ca trebuie sa schimb piese in motor in valoare de 25000 am devizu.problema este ca eu am dus masina pe roti nu avea nimic nici o bataie iar ei imi spun ca nu mai pot monta motorul inapoi pana nu schimb piesele sugerate de ei .sustinand ca problema cu defectarea motorului sa intamplat in teste .Ce pot sa fac ?Doresc un avocat care sa ma ajute in solutionarea problemei.