Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cum obtin radierea
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cum obtin radierea

Buna ziua .Am vandut o masina am platit retinere de numere si respectivu client mia promis ca rezolva repede radierea .au trecut 2luni si cumparatorul nu vrea sa mai raspunda la tel numi pot recupera numerele preferentiale sa le pun pe alta masina .Ce pot sa fac?
Legal ,in situatia in care vanzatorul intentioneaza sa pastreze configuratia palcutelor de circulatie,completeaza cererea speciala la serviciul inmatriculari unde se achita taxa aferenta si se retin placutele de inmatriculare
Ati completat rubrica speciala de pe talon ?
In speta dv,notificati oficial cumparatorul sa finalizeze procedura de inmatriculare
Daca cumparatorul nu raspunde in termenul notificat,parcurgeti procedura medierii
Daca cumparatorul staruie sa nu isi asume responsabilitatea inmatricularii vehiculului,ramane varianta actionarii acrestuia in instanta-procedura complexa,de durata