avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 164 soluții astăzi
Forum Activitate expertcontabilvlad

Activitate expertcontabilvlad

ce ma sfatuiti? sa fac cererea la BCETJ si sa depun la tribunal in Ianuarie copie dupa cerere la adresa de refuz, pentru a ma asigura ca intre timp poate iese decizia de radiere? nu cred ca are rost sa depun imediat refuzul la Tribunal cu copia dupa cererea de radiere.
Multumesc
eu am termen de depunere anul urmator ianuarie, deci as putea face intai cerere la MJ-BCETJ sa ma radieze pentru anul 2016 (ma pot duce acolo si depun la registratura cererea, pe Apolodor) si atasez copie dupa cererea mea facuta (care are nr de inegistrare de la MJ - BCETJ) la cererea de refuz motivata depusa la Tribunal. CECCAR nu cred ca a trimis pt ca ei au examenul in Decembrie pe 14, pt anul 2016, deci pot face si acolo o cerere de a nu mai fi pe lista.Mersi
Multumesc. deci solutia este sa fac adresa la judecatorie prin care sa motivez de ce nu pot face raportul si dupa ce depun aceasta adresa de refuz, sa depun o cerere la MJ-BCETJ in scris, cu nr. de inregistrare/ data, prin care sa solicit sa fiu radiat la cerere din lista cu experti a MJ. Nu trebuie sa astept decizia judecatorului din dosarul respectiv, pot depune imediat adresa de cerere de radiere, nu?Trebuie sa justific in vreun fel cererea de radiere, motivul meu fiind ca nu am timp sa lucrez in particular din cauza proiectelor de la birou?
Pur si simplu pot sa fac cererea de radiere imediat dupa ce depun adresa de refuz al intocmirii raportului de expertiza? Dupa ce primesc decizia de radiere, o depun in atentia judecatorului, ca sa nu ma mai nominalizeze pe mine, nu?
Multumesc
Buna seara. va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti, cine stie, daca pot refuza o expertiza contabila judiciara, pe motiv ca eu sunt foarte implicat in implementarea unui nou soft contabil la birou, fiind nevoit in perioada urmatoare sa fac si deplasari din tara, si ca nu am nici macar infiintat birou de expertiza contabila judiciara.
Pot anexa a o dresa a angajatorului prin care se explica ca este nevoie de mine la birou in rumatoarele 2 luni?
Daca refuz unde ma adresez? presupun ca voi primi o amenda judiciara. Aveti idee cate este aceasta amenda?
A mai refuzat cineva lucrari de expertiza contabila judiciara? A luat amenda?
Multumesc