avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate rickysz74

Activitate rickysz74

Buna , as dori sa stiu daca este ilegal sa montez scaunul fata dreapta cu spatele la directia de mers.Stiu ca unele masini au scaune fata dreapta rotative.
Buna , socrii mei erau amândoi trecuți în actul de proprietate al apartamentului în care locuiau. Socrul meu a decedat de curând.
Este nevoie de succesiune pentru că soacra mea sa fie proprietara întregului apartament sau e suficient faptul că apare în actul de proprietate?
Buna ziua ,
Soțul meu a intentat un proces de divorț.In cazul in care pierd procesul voi fi obligată sa-i plătesc eu onorariul avocatului?
Îmi doresc divorțul dar nu as vrea sa fiu obligată să suport cheltuielile. Ce pot face?
Discuție spaga
Este infractiune darea de mita daca o faci de teama pentru viata sau integritatea ta?(exemplu spaga anestezist ca sa fii sigur ca-si face treaba)
buna ziua ,
mama mea detine un titlu de proprietate pe 5000 mp.Dorind sa intabuleze terenul a reiesit ca terenul este deja intabulat de catre altcineva in baza unui titlu de proprietate emis ulterior pe aceeasi parcela dar pe numele altcuiva(cel care a intabulat terenul ).Ce se poate face?
pot recupera taxa auto daca autovehiculul pentru care s-a platit este radiat?
Buna , mama mea detine un teren extravilan arabil pe care nu il cultiva.
Am observat insa ca terenul este actualmente lucrat fara consimtamantul proprietarului de catre o firma care a arendat majoritatea terenurilor din zona (inxlusiv cele din jurul terenului mamei mele). ce as putea sa fac?
Buna , mama mea detine un teren extravilan arabil pe care nu il cultiva.
Am observat insa ca terenul este actualmente lucrat fara consimtamantul proprietarului de catre o firma care a arendat majoritatea terenurilor din zona (inxlusiv cele din jurul terenului mamei mele). ce as putea sa fac?
buna ,
In 22.04 2016 a fost data o hotarare judecatoreasca cu apel in 30 zile.In cazul in care nu s-a facut recurs , acea hotarare ramane definitiva?In caz ca da , urmeaza sa mai pimesc un document pe care sa scrie ca este o hotarare definitiva sau raman cu hotararea ce mi-a fost trimisa prin posta?
buna ,
Parintii mei detin un titlu de proprietate pe o suprafata de teren. cum pot afla cu certitudine daca acel teren este sau nu intabulat.