Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Soțul meu a intentat un proces de divorț.In cazul in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Soțul meu a intentat un proces de divorț.In cazul in care pierd ...

Buna ziua ,
Soțul meu a intentat un proces de divorț.In cazul in care pierd procesul voi fi obligată sa-i plătesc eu onorariul avocatului?
Îmi doresc divorțul dar nu as vrea sa fiu obligată să suport cheltuielile. Ce pot face?
rickysz74, utilizator
Acceptați divorțul și cereți judecătorului să COMPENSEZE cheltuielile de judecată. Cereți de asemenea instanței să pronunțe divorțul din culpă comună.
Dacă sunteți de acord cu acțiunea reclamantului o sa fiti scutite de la plata cheltuielilor de judecată.Discutati cu un av sunt mai multe variante,depinde si ce anume solicită sotul etc.