avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate ykyb27

Activitate ykyb27

mutumesc
multumesc; recapitulez (sunt pisaloaga, ma scuzati) : o sa iau timp de 12 luni o indemnizatie in valoare de : 75%x 500 + 7% x (8 luni x 1050 + 4 luni x 1050): 24 = 375 + 7 % x 525 = 411,75 lei ?
intreb, pentru ca am 46 an si un copil de 9 ani in intretinere si vreau sa vad daca am cum sa ma descurc din somaj sau trebuie urgent sa-mi caut de lucru, multumesc pentru intelegere
mii de multumiri; si ultima intrebare : pe ce perioada voi lua somaj : 6 luni, 9 luni sau 12 luni ? avand in vedere ca am o vechime de 12 ani
multumesc; indemnizatia o sa fie de 75 % din salariu minim pe economie raportat la numarul de ore lucrate pe zi sau nu conteaza numarul de ore ?
cu 15 ianuarie o sa inceteze, cu art 65; in afara de ultime 8 luni, cand am lucrat norma intreaga de 8 ore; restul cel 12 ani au fost cu 2 ore;
Buna seara, am lucrat 8 luni cu norma intreaga, 8 ore/zi, iar restul de 16 luni cu norma partiala de 2 ore/zi, am o vechime neintrerupta de 12 ani. Pot beneficia de somaj si daca da, care va fi indemnizatia lunara ? Multumesc