avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate giorgicabalan

Activitate giorgicabalan

Răspuns la discuția suspendare permis de conducere
De fapt nu e chiar asa cum spuneti dvs. militianul a gasit masina parcata,eu l-am rugat sa ma inteleaga, el m-a,, ajutat" cat a putut si a iesit ce a iesit.Apropo,eu nu sunt un lemo,sunt un om plin de nevoi, cu un copil cu handicap gr. 1,un om ce munceste ptr. a-si intretine familia minim 12-15 ore pe zi,6-7 zile din 7.
Răspuns la discuția suspendare permis de conducere
O sa ma adresez si instantei, dar vroiam sa stiu daca as avea vreo sansa de reusita.Pentru parcare pe partea stanga am fost sanctionat pentru conducere pe contrasens alta situatie decat depasirea si pentru parcare incorecta,pentru prima 6 puncte amenda+suspendare permis 2 luni,ptr parcare avertisment +3 puncte penalizare.Mi se prea mult pentr u o parcare pe care am fost nevoit sa o fac ,nu am blocat traficul,nu am creat o situatie periculoasa.Am permis de peste 20 de aninu mi-a fost retinut niciodata,doar doua amenzi ptr. viteza depasirea limitei de viteza cu 20-30 km/h.Multumesc de orice sfat primit.
Am parcat masina pe partea stanga, linie intrerupta pe axul drumului public,mi s-a retinut permisul doua luni,6 puncte de amenda,avertisment si 2 puncte penalizare.Mi se pare un abuz dumneavoastra ce parere aveti? Multumesc anticipat de raspuns.
Răspuns la discuția impozit locuinta si masina
Multumesc frumos pentru raspuns !
Buna seara!Am lansat o intrebare,cu o saptamana in urma,privitoare la scutirea de impozit pentru locuinta si masina si pentru cei care au in intretinere copii cu dizabilitati.Am primit un raspuns,multumescfrumos,dar in aceasta seara am gasit un articol in EVENIMENTUL regional al Moldovei,din 21 01 2016,care sustine altceva.Mentionez ca articolul respectiv are si o declaratie a directorului DGASPC Vaslui.Daca ma poate ajuta cineva cu o lamurire,eventual ce lege prevede scutirea de impozit pe locuinta si masina si pentru cei care au in intretinere copii cu dizabilitati.Multumesc anticipat.
Buna seara.Daca nu deranjez,as dori o consultare privitoare la impozit.Am in intretinere un copil de 10 ani cu dizabilitati,cazul grav cu asistent personal.As dori sa stiu daca beneficiez,conform legii,de reducere la impozit pe locuinta(apartament) sau masina.Va multumesc!Cu respect Giorgica Balan.