Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit locuinta si masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit locuinta si masina

Buna seara.Daca nu deranjez,as dori o consultare privitoare la impozit.Am in intretinere un copil de 10 ani cu dizabilitati,cazul grav cu asistent personal.As dori sa stiu daca beneficiez,conform legii,de reducere la impozit pe locuinta(apartament) sau masina.Va multumesc!Cu respect Giorgica Balan.
Facilitatea scutirii de la plata impozit casa+teren+vehicul,conform disp Cod fiscal se poate acorda solicitantilor care fac cumulativ dovada ca sunt proprietarii bunurilor casa/teren/
vehicul si sunt detinatori de certificat incadrare grad de handicap
In speta dv cand aveti in intretinere minor cu handicap grav,puteti beneficia de facilitatea scutirii de la plata taxei auto