avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate zbancamariuta

Activitate zbancamariuta

Cabinet medical veterinar am concesionat de la ADS cladire pentru cabinet veterinar. Vreau sa intreb daca trebuie sa platesc taxa cladire pentru cladirea concesionata .
suma primita ca un drept salarial pentru sedintele lunare de consilier local nu pot duce la suspendarea pensiei anticipate .. Va multumesc
Sunt consilier local si beneficiez de pensie anticipat. Am avut stadiu complet de cotizare dar sunt penalizat datorita varstei (am 64 ani).
Incepand cu anul 2016 conform noului cod fiscal mi se retine contributie la pensie datorita faptului ca realizaz venituri din indemnizatia de consilier local. Realizarea acestui venit ma afecteaza la pensia anticipata deoarece relizez si acest venit?
Va multumesc!
o persoana cu handicap detine o locuinta si teren agricol care l-a declarat in registrul agricol insa nu are intabulare pe acest teren si pe locuinta titlul de proprietate fiind pe tatal respectvului care este decedat nu s-a facut succesiune nu este proprietar de drept doar il are declarat in registru agrcol.In acest caz ce documente mai trebuie sa depuna pentru scutire in afara de certificatul de handica conform legi 448 din 2006.