avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Activitate adelina11alex

Activitate adelina11alex

si chear nu se poate face nimic daca imi doresc ca sa nu mai stau cu parintii? pentru ca m-am saturat de atatea certuri
ok multumesc
si daca fac plangere doar la politie .. ce se poate intampla ?
si in primul rand nu am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu ..de aceea spun daca s.ar putea face ceva sa ma pot muta cu el
eu inteleg ce spuneti ...dar eu daca voi merge la el si inainte merg la politie sa depun decalaratie ca doresc sa stau cu el..mici asa nu se poate face nimic?
sti legile sigur ? pentru ca am niste amici care au o situatie similara si politia nu le.a facut nimic doar fata a dat o declaratie ca vrea sa ramana cu baiatul
ma numesc Adelina am 17 ani , am un iubit de 19 ani iar parintii mei sunt impotriva noastra . eu am foarte multe certuri acasa si nu mai suport ca sa stau tot in stres aici cu mama mea in casa . eu as vrea ca sa ma mut la iubitul meu dar imi este frica ca sa nu pateasca el ceva. eu doresc sa ma mut la el de buna voie nu sunt obligata sau altceva . consider ca nu as mai trai in stres daca as sta cu el in casa . ne iubim foarte mult si ne intelegem extrem de bine si tocmai de aceea vreau sa ma mut la el ..are toate conditiile necesare ca sa ma intretina mult mai bune decat am eu acasa plus ca lucreaza . Ce se poate intampla in cazul ca ma mut la el si parintii mei fac plangere la politie ? avand in vedere ca eu nu mai doresc sa locuiesc cu ei