avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate Cerulli1956

Activitate Cerulli1956

In 2012 am fost data in judecata pentru plata intretinerii din perioada dec 2010-aug. 2014. Pentru plata sumei de 1837.21 lei chelt. De intretinere si 369,72 penalitati.
Inainte de a fi actionata in judecata am cerut de la asociatie ce reprezinta aceste sume deoarece in apartament nu loculi a nimeni (conform cu declaratia facuta la asociatie)
Instanta de judecata in urma espertizei facute a constatat ca de fapt trebuie sa platesc 713,35 lei chelt. De intretinere + 491,85 penalizari.
Pana am primit hotararea de judecata definitiva sii irevocabila ( ca a D urat mai mult de 6 luni) am considerat ca trebuie sa platesc in continuare din septembrie 2012 pana astazi 3 aprile 2016 cheltuielie comune de care sunt obligata cf. Leggi.

In martie 2015 am fost data din nou in judecata pentru plata intretinerii din perioada sept. 2012 iuni 2014. Instanza de judecata a respins ca nefondata aceasta actiune.
In februarie 2016 , conform hotararii judecatoresti din primul dosar, am acchitat integrale suma respectiva.
Cateva sole in urma M-am interesat la un vecin sa-mi citeasca lista de la intretinere pe luna februarie si surpriza. Figurez cu un rest de plata de 1527,00 lei + 4546,00 penalizari.
In aceste conditii ce as putea sa fac? Este clar un abuz in serviciu pratic nu a luat in considerare hot. Judecata. Si nici nu au operat in contabilitate platile facute.