avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Activitate mihaelaman

Activitate mihaelaman

Buna ziua.Cultivam teren agricol in comuna Pericei ,jud Salaj,preponderent cu porumb.IN fiecare an ne este distrusa cultura de catre porcii mistreti.Am facut ,din nou sesizare si in acest an.Am indeplinit toate conditiile prevazute de catre lege(avem terenul declarat,am pus mijloace de indepartare a mistretilor,am asigurat paza)si totusi concluzia comisiei a fost ca noi suntem vinovati de pagubele produse.As dori sa-mi spuneti daca am la dispozitie parghii legale pt a indrepta situatia,in caz contrar asemeni multor alti fermieri vom renunta la a cultiva terenul.Va multumesc
Buna ziua.As dori sa accesez fonduri nerambursabile pt o asociatie non profit.Ne ocupam cu terapie copiilor cu dizabilitati(autism,sindrom down,etc).Am primit de la Consiliul Local un spatiu de 350mp care ar trebui renovat si utilat.Cum trebuie sa procedez?multumesc
Răspuns la discuția Acreditare asociatie
Acreditarea dorim sa o facem pentru a putea accesa un proiect din Programul operational capital uman "Reducerea nr de persoane vulnerabile prin furnizarea de servicii sociale,medicale"
Doresc sa acreditez o asociatie de parinti cu copii cu dizabilitati.In cadrul asociatiei dorim sa derulam terapii pt acesti copii.Care sunt pasii care trebuie urmati?Cum este mai bine sa fie asociatia de interes local,zonal?
Buna ziua .Am o asociatie de parinti care se ocupa ci terapia copiilor cu autism .sindrom down etc.De unde pot descarca un model de regulament de ordine interioara?