avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate Alexander12393

Activitate Alexander12393

Actul aditionat pe perioada nedeterminata a fost doar semnat de mine , a fost trimis la director si rupt de el , dupa a dat ordine sa fiu dat afara

Actul aditional care specifica ca este prelungit pana pe 30-11-2016 este semnat si stampilat de directorul general
Am primit decizia de incetare , in decizie nu este specificat nici-un motiv
Pur si simplu se inceteaza ....
Eu acum o saptamana am primit de la ei un act aditional care imi prelungea CIM pe o perioada nedeterminata ( am facut o poza pe telefon ) l-am semnat dar cand directorul a trebuit sa il semneze si sa il stampileze el defapt la rupt si a dat ordin sa fiu trimis acasa
Aici este ceva personal , eu nu am primit echipament de la firma si pe timp de noapte eram obligat sa patrulez ceea ce eu respectam dar tinand cont ca nu am primit echipament de la ei si aici ma refer la geaca , nu aveam voie sa vin imbracat in civil eu am adunat niste probleme de sanatate si mi-am luat concedii medicale pentru niste injectii pentru spate si alte probleme cu sistemul imunitar

Aici este ceva mai mult personal
Nu am vorbit cu angajatorul fiindca angajatorul nu mi-a prelungit contractul de munca fiindca trebuia sa o faca pe o perioada nedeterminata si el asa procedeaza cu fiecare angajat
Angajatorul are masini de serviciu cu numere false
Angajatorul este exact acel gen de om care te da afara din birou daca pur si simplu te uiti in ochii lui cand vorbesti cu el
Este acel tip de om care se crede peste toata lumea si are impresia ca el controleaza rotatiile pamantului
Tinand cont ca firma are masini care circula cu numere false , masini cu sistemele de frana si directie defecte cred ca firma totusi are ceva "spate"
Nu am cu cine sa vorbesc
Ei pur si simplu mi-au spus : Ti-a expirat contractul pe 26.08.2016 si nu mai avem nevoie de serviciile tale
Cu toate ca am acasa un act aditional semnat si stampilat de directorul general in care se specifica asa : Art.1 Se prelungeste CIM pe perioada determinata pana la data 30-11-2016
Eu acum o saptamana am primit de la ei un act aditional care imi prelungea CIM pe o perioada nedeterminata ( am facut o poza pe telefon ) l-am semnat dar cand directorul a trebuit sa il semneze si sa il stampileze el defapt la rupt si a dat ordin sa fiu trimis acasa
Aici este ceva personal , eu nu am primit echipament de la firma si pe timp de noapte eram obligat sa patrulez ceea ce eu respectam dar tinand cont ca nu am primit echipament de la ei si aici ma refer la geaca , nu aveam voie sa vin imbracat in civil eu am adunat niste probleme de sanatate si mi-am luat concedii medicale pentru niste injectii pentru spate si alte probleme cu sistemul imunitar

Aici este ceva mai mult personal

Oare eu in instanta nu pot sa fac nimic cu acest act aditional si cu poza CIM pe o perioadata nedeterminata care pur si simplu a disparut
Buna Ziua
Acum cateva zile am fost sunat de la servici si mi sa spus ca nu mai au nevoie de serviciile mele , mi-a expirat contractul de munca (perioada determinata) si au hotarat sa nu il reinoiasca
Okk dar ?
In decizia care am semnat-o scrie ca , contractul a expirat pe data de 26.08.2016 iar eu ultima data cand mi sa reinnoit contractul sa facut pe 12 luni si el imi expira pe 30.11.2016 am si actul aditional acasa

Acesta nu este fals in acte ?
Cum pot ei sa imi spuna ca imi expira pe 26.08.2016 cand am actul aditional stampilat si semnat de ei care imi spune ca expira pe 30.11.2016
Răspuns la discuția Abonament Orange Reziliat

Am platit avans la abonament primele 2 luni
Dupa aceea eu 2 luni urma sa nu platesc abonamentul decat daca aveam ceva suplimentar (convorbiri , internet ...)

Da, am primit un telefon care in magazin costa intre 480-520 RON

In total am avut in jur de 2100 RON dar greseala mea este ca nu am pastrat nici o factura / plic de la firma de recuperari )
La chitante nu e problema fiindca am platit prin internet banking

Ce ma sperie cel mai mult este faptul ca in ultima vreme nu am primit plicuri de la ei
Imi pot coace ceva ei ?
Pot pati ceva de la acest abonament ?
Buna Ziua/Seara

Mi-am facut un abonament Orange prin Noiembrie si fata de la reprezentanta Orange mi-a spus ca trebuie sa platesc primele 2 luni ale abonamentului in avans
Am platit si am stat linistit 2 luni
In blocul unde locuiesc eu nu exista cutii postale (se fura) iar postarita nu are ea prea mare stres unde are plicurile ...
In ianuarie cand dau sa verific factura pe online vad factura 350 RON x_X nu am putut platii toti banii si am platit in 2 luni ideea e urmatoarea mie mi-a venit factura asa mult deoarece am avut primele 2 luni de abonament care eu nu trebuia sa le platesc dar uite ca au venit de plata + ceea ce am consumat eu
Abonamentul era de 20 E
Pana la urma am refuzat sa mai platesc deoarece am specificat la relatii clienti ca de ce fata de acolo nu mi-a spus cum sta treaba exact , de ce ma mintit ca primele 2 luni de abonament le platesc la semnarea contractului
Treaba era ca alea 2 nu trebuiau platit dupa primele 2 luni :-j

In fine ei mi-au reziliat contractul = plicuri , amenintari kruk etc..
Suma totala dupa reziliere a fost de 2100 RON
Mai am de plata 1500 RON
Platesc in fiecare luna cate 50 sau 100 , 150 RON depinde cum pot si eu
Dar platesc sigur
Risc ceva daca eu totusi la vars lor bani in cont chiar daca am contractul reziliat?
Nu am fost genul reziliat si gata bafta am uitat de voi
Singurul lucru care l-am facut a fost sa imi schimb nr de telefon sa pot dormii si eu :D
Dar banii ii dau sigur inapoi dar putin cate putin