avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate Lazareta

Activitate Lazareta

Asa este , vom cere ajutorul unui avocat !
Multumesc tuturor pentru răspunsuri!
Toate bune va doresc !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara ,

Doamna Alexandra , DA , sunt mai multe împrumuturi care au cumulat cei 30000 de euro
Și DA , a avut giranți ( am specificat mai sus ) . El avea pensie de la Armata , a fost OFIȚER, si acum lucra ca profesor . L-a GIRAT secretara liceului și.un coleg.
Tin sa mentionez ca nu avem bani de avocati, de aceea cer ajutorul pe acest site.
Avem nevoie de niste sfaturi , NIISTE PAȘI ....
Au trecut deja două luni jumate de la decesul lui.
REPET : sora mea e șocată de aceste datorii . NU A ȘTIUT !
N.am de ce sa mint ; dimpotrivă, trebuie să povestesc realitatea pentru a găsi o soluție...

Merci din nou tuturor !
Ne.am gândit să nu se facă succesiunea .
Sa invităm băncile să participe la datorii.
Credeti.ma ca sora mea e distrusă; mai mult dezamăgită ca ea Habar nu a avut de aceste împrumuturi.
E scoată!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Domnul Albert , va asigur ca sora mea nu avea habar de aceste împrumuturi. Credeti.ma ! Nimeni nu a dat nimic de bănuit. Mergea la serviciu , venea acasă, nimic iesit din comun.

La faza cu ,, îi ia apt.ul lui si nu pe.al ei sunteti răutăcios. Dacă avea apt.separat nu.si făcea prbl amărâta.

Ea nu are vreo prbl cu moștenitorii...mai putin cu primul lui copil.
Oricum toți 3 copii , vor să.i lase ei părțile lor.

Dar ne.am gândit să nu facă succesiunea , ca si băncile să participe la împărțirea averii si a datoriilor.


Nu a girat cu apartamentul.
Sora mea a aflat după moartea soțului ei , ca el a făcut împrumut la bănci (30000 euro) , fără știrea ei.
Ea habar.nu a avut si acum ii este foarte frică, sa nu.i ia băncile apartamentul.
Ei au împreună doi copii majori , iar el din prima căsătorie un alt copil major.
Nu au facut succesiunea.
Ce solutii ar putea exista, ca ea să scape de aceste datorii , sa nu riște să piardă apt.ul ....având în vedere că ea are un salariu de 15 mil., plus că habar nu are când, cum ,unde si ce.a facut cu banii?
Va rog frumos dati.ne o cale cea mai simpla sau cea mai ușoara ....
Sora este intr.o mare depresie, dezamăgire,speriată....etc.
Bravo ptr aceste informatii!
Multumim!
Multumesc mult pentru ràspunsul dvs. !

O dupà amiazà linistità và doresc!
Un francez vrea sà deschidà in Bucuresti ,,o creperie" ,adicà un mic restaurant unde mancarea este pe bazà de clàtite! (Sàrate sau(si) dulci).
As vrea sà stiu dacà modalitàtile de deschidere sunt aceleasi (sau nu) ,cum sunt pentru un cetàtean roman ?!
Care sunt pasii ,formalitàtile necesari(e) dupà inchirierea sau cumpàrarea spatiului ?
Si dacà toate aceste formalitàti pot fi efectuate de un roman in numele francezului (ideea este ,ca francezul sà nu stea luni intregi in tarà sà alerge dupà tot felul de hartii ,stiind cà dureazà ...) .
Multumesc mult in avans ptr raspunsurile dvs. !
Succes tuturor!