avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Activitate edalap

Activitate edalap

Buna ziua! As dori sa ma lamuriti daca concediul crestere copil se considera vechime in invatamant si daca se ia in considerare la salariul de incadrare. Mentionez ca sunt educatoare si am beneficiat de indemnizatie pentru cresterea copilului in baza O.U. G nr.111 din 2010 cu modificarile si completarile ulterioare dupa cum urmeaza: de la 14. 03 2011 pana la 2.09.2016, au fost practic 3 concedii, 3 sarcini consecutive. Mi s-a spus la scolala ca se considera vechime in munca dar nu si in invatamant, in consecinta am fost incadrata la o transa de vechime intre 3 si 5 ani, atat cat am lucrat efectiv fara a se lua in considerare concediul crestere copil. Va multumesc!
Buna ziua! Daca tatal copilului este student poate primi indemnizatie crestere copil?
Buna ziua. Se acorda spor pentru clase simultane in invatamantul prescolar, adica la gradinita sau numai la primar si gimnazial?
Buna ziua. Perioada de concediu crestere copil se considera vechime in invatamant? Pot beneficia de spor de vechime incluzand anii de concediu?
Răspuns la discuția stimulent de insertie (gemeni)
Multumesc pentru raspuns.
In cazul gemenilor stimulentul este dublu sau nu?