avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate AlbertMiru

Activitate AlbertMiru

Răspuns la discuția Casa la rosu
Nu stimate domn,platesc eu totul, dar nu-mi doream sa ajung in aceasta situatie din cauza unui notar incapabil. Multumesc!
Discuție Licitatie
Sunt posesorul unui garaj auto (construit pe terenul primariei conform proiect aprobat) si doresc sa-l vand. Cum sunt mai multi cumparatori, pot sa efectuez o licitatie? Cui sa ma adresez pt. acest act?
Răspuns la discuția Casa la rosu
Ce-i de facut in acest caz? Cine tr. tras de maneca?
Răspuns la discuția Casa la rosu
Faptul ca o casa are sau nu usi respectiv geamuri, credeti ca necesita sa fi absolvent de o fac. tehnica?
Discuție Casa la rosu
Am facut un precontract la notar( s-a platit un avans de 5000 euro) cu un dezvoltator imobiliar, pt. o casa la rosu si terenul aferent, urmand ca la terminarea lucrarilor si INSCRIEREA IN CF sa perfectam vanzarea-cumpararea. La expirarea termenului de executie, dezvoltatorul a specificat ca nu o poate inscrie in CF pe motiv ca mai trebuie tencuita la exterior si montate usi si geamuri. Oare notarul nu trebuia sa-mi specifice conditiile in care o casa se poate inscrie in CF?
Din martie 2017 sunt la pensie anticipata (la varsta de 60 ani). O sa-mi fie recalculata pensia la implinirea varstei de 65 de ani?
Ce conditii trebuie sa indeplineasca o casa noua si ce acte sunt necesare pt. a putea fi inscrisa in CF?
Răspuns la discuția Contestatie CNPP
Asadar, din punct de vedere legal, se poate actiona in instanta CNPP pt.depasirea timpului la contestatia depusa?
In cat timp se da raspuns la o contestatie facuta la Casa de Pensii?
Discuție Taxa poluare
La inmatricularea unui autoturism in 2016 Fiscul mi-a perceput o taxa de 4500 lei. Cum pot sa o recuperez ?