avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate anonim192

Activitate anonim192

Răspuns la discuția legea pensiilor
Multumesc, dar la cei 14 ani si 2 luni conditii speciale se acorda un procent de 100% asta ar insemna un stagiu realizat de 28 de ani si 4 luni doar conditii speciale . Nu se ia in considerare acest stagiu?
Răspuns la discuția legea pensiilor
14 ani si 2 luni in conditii speciale,in mina, si 2 ani si 4 luni conditii normale
Răspuns la discuția legea pensiilor
Va multumesc foarte mult !!!!! daca nu deranjez as mai avea o singura intrebare la dvs. ,cu privire la pensie.Tatal meu se poate pensiona odata cu modificarea stagiului complet de cotizare( de la 30 de ani la 20 de ani), daca are un stagiu total de cotizare de 32 de ani in conditii speciale? acest stagiu include si anumite sporuri acordate in functie de conditiile de munca.mai exact are 63 de ani si are lucrat 14 ani si 2 luni in subteran,iar odata cu acordarea procentului de 100 la suta are 28 ani si 4 luni plus somaj si cativa ani lucrati in conditii normale. deci in total are 32 de ani stagiu total de cotizare. Are dreptul la pensie?
Răspuns la discuția legea pensiilor
Multumesc ,dar daca azi a fost promulgata de catre Domnul Presedinte al Romaniei ,cand intra in Monitorul Oficial? am inteles ca de la intrarea in Monitor dureaza 3 zile sau cat se specifica, dar pe mine ma intereseaza in cat timp de la promulgare ,intra in Monitorul Oficial? Multumesc
Discuție legea pensiilor
Buna ,am si eu o intrebare: In cat timp de la promulgare, intra in vigoare o lege? mai exact legea pensiilor 263/2010 ,modificarea art. 56 si 57? Va multumesc