avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate MateiFlo

Activitate MateiFlo

Salutari.Ma poate ajuta cineva cu o nelamurire?
Peste 2 saptamani imi expira buletinul si am mare nevoie de el urmatoarea luna.
Din cate stiu,in Bucuresti te lasau sa il pastrezi pe cel vechi pana era gata cel nou,dar eu trebuie sa il schimb in alt judet.
Cum se procedeaza mai exact?Se poate sa il pastrez pe cel vechi pana cel n0u o sa fie gata?
Din cate stiu si din cate am vazut pana acum,se pot accesa fondurile europene nerambursabile pentru crearea unui studio foto.Adica achizitionare aparatura si programe software.Pe unele site-uri am gasit ca este necesara o diploma in acest domeniu.O am,insa nu stiu care este procedura.Trebuie sa fiu PFA?Activitatea se va desfasura in Bucuresti.Stiu ca se alocau 40.000-50.ooo de euro,insa nu stiu daca o sa fie necesari toti.
Răspuns la discuția Membrii fantoma
Interesul este pentru ca o persoana apropiata inca lucreaza acolo si am impresia ca e santajata sa nu plece,desi sunt multe nereguli si ceva fapte penale in compania respectiva..Pai compania are un sediu la noi in tara,dar tot ce am gasit pe aici apare ca e legala,dar in strainatate unde mai activeaza nu gasesc nimic.Nici macar o informatie.Eu inteleg ca are contracte de colaborare,dar presupun ca tot trebuie sa gasesc o informatie cat de mica.Sau macar despre leaderii de acolo..Pana si despre mine gasesc informatii daca dau o cautare,numai despre ei nu
Discuție Membrii fantoma
Salut.Cum si unde as putea sa gasesc mai multe informatii despre o firma care la noi in tara activeaza legal dar in strainatate nu?Dar despre sefii de acolo?Pe net nu gasesc mai nimic si asta e ingrijorator,mai ales pentru ca in acea companie sunt multe neregului si ilegalitati.La noi gasesc doar vreo 2 bloguri dar moderate..
Răspuns la discuția Photohotel
Am citit cam tot ce am gasit pe google,dar voiam si o parere de la un profesionist
Discuție Photohotel
A auzit cineva de aceasta companie?E la noi in tara din 2016 dar se lauda ca e cea mai mare din Europa la fotografia hoteliera.Se lucreaza doar in afara:Spania,Grecia,Canare,Malta...Au ''oferta'' de angajare prea frumoasa ca sa fie adevarata.
Training gratuit 3 saptamani langa Brasov.Dupa training se semneaza un pre-contract,iar apoi cand te trimit in locatie se semneaza contract pe 7 luni.Cazare + 3 mese gratuite,transportul pana la locatie gratuit,700e net si posibilitate de mai mult.Voua va suna a teapa?
Salutari.Am si doua intrebari: Se poate anula un contract de vanzare cumparare al unei case daca suma mentionata in el nu a fost platita?Daca nu,in ce conditii se poate anula?