avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate elpatron

Activitate elpatron

Răspuns la discuția Salariu 6 ore
Va multumesc!
Vad ca ar veni 812 net.

La 4 ore cat ar fi salariul?
Discuție Salariu 6 ore
Cat este salariul pentru un contract cu program part time 6 ore?
Ce inseamna dubla specializare? Nu stiu cum e legea, daca puteti sa imi explicati cum functioneaza dubla specializare in general.

Daca sunt anul 1 la o facultate pot sa-mi aleg o a doua specializare? Si daca da, merge sa trec si la alta facultate (ex. de la stiinte sociale la teologie).
Discuție Mintitul in CV
Am vazut ca tot mai multe persoane mint in CV. Eu nu am experienta si cineva mi-a zis sa mint ca am lucrat, dar a dat firma faliment ca nu au cum sa ma verifice din cazua ca nu mai exista carnet de munca. Altcineva mi-a spus ca exista o baza online unde te verifica.

Vreau sa stiu daca se poate minti in CV in legatura cu:

-sa treci ca ai fost angajat, dar nu ai muncit niciodata
-experienta (ai lucrat 6 luni, dar treci 12)
-educatia (sa zici ca ai luat bac-ul cand nu ai facut-o)
-facultate (sa zici ca ai luat licenta, dar defapt ai terminat 3 ani si nu ai mai dat-o)
-facultate/master cand defapt nu ai
-sa completezi golurile dintre anii in care ai fost angajat zicand ca ai calatorit, te-ai ocupat de o afacere cu un site/magazin online, cursuri inline (coursera), firma
-ca ai lucrat cu contract cu colaborare
-ca ai lucrat la negru in Anglia
-sa treci unele abilitati pe care nu le ai, limbi straine pe care nu le cunosti, cursuri/certificari
-recomandari de la ultimul angajator/colegi/profesori (scrisori false sau telefon al unui prieten)