avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 637 soluții astăzi
Forum Activitate mitabiciclista

Activitate mitabiciclista

În concluzie nu voi mai reveni pe acest site.
E mai convenabil pentru toți acest tipar
Întrebare....
Răspuns moderator....
Subiect închis.
Fără discuții.
Timpurile noi asta sunt:
Obezitatea creierelor.

Latka poate să fie mulțumit.
Am postat ce a solicitat.
As fi făcut asta in discuția din care a preferat sa fugă luandu-mi posibilitatea sa o fac.
Dar dacă nu ii convine sigur o sa șteargă și asta pentru că îi răstoarnă teoriile.
[ link extern ]
Cum e cu asa zisul "drept de circulatie" inventat si culpa comună,Latka?
Eu mă retrag din dialog,îmi pare rău dar așa faci si tu.
La punctul b) scrie clar:
o zi liberă
Nu scrie o zi liberă plătită.
E o diferență mare între cele două.
Are dreptate angajatorului să o țină pe a lui pentru că așa scrie în lege.
"Am început o discuție cu latka, iar dumneavoastră vă propun să activați în continuare și să ne ”vedem” aici peste o săptămână. Sper ca lucrurile să se îndrepte pentru toată lumea: dvs. să nu mai aveți motive de nemulțumire, iar Latka să nu mai simtă ostilitate :)

Mulțumesc."

A trecut aproape un an de când ați scris asta și lucrurile nu se îndreaptă deloc doamna administrator.
Ce măsuri ați luat?

Problema cu moderatorul Latka continuă pentru că de atunci până acum nu a fost luată nici o măsură.
Ștergerea abuzivă a răspunsurilor care ii contrazic opinia lui( care este singura corectă in viziunea lui),limbaj provocator urmat de băgare pumn în gură prin închiderea discuției.
Pentru că nu s-a făcut nimic lumea s-a resemnat să accepte abuzul,să accepte că nu se poate face nimic?
Propunerea mea este să se retragă acestui moderator dreptul de a închide discuția, această decizie să o ia administratorul.
Citiți mai jos reclamațiile împotriva lui:
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Mulțumesc mult pentru că sunteți de aceeași părere.
Ma bucur ca mai sunt și alții de acord ca ești obligat să te asiguri.
Cazul discutat aici este chiar simplu.

gi-jane2 a scris:

Fie ca depasesti, fie ca faci stanga, te asiguri ( si pt ce vine din spate )ca manevra poate fi efectuata in siguranta.

Un nou răspuns șters din disperare și lipsă de argumente.
Acesta e modul de operare consacrat:modificarea și adăugarea la textul legii cum ii convine lui și ștergerea răspunsurilor care il deranjează.
Rog din nou administratorii să verifice ce se întâmplă aici.
Latka a șters răspunsul cum era de așteptat.
Nu poate să vină cu un text de lege care să îl susțină în argumentație.
Rog din nou administratorii să verifice.
Articolele menționate de el sustin contrariul :ca este obligat să se asigure înainte se facă virajul la stânga.
Așa-zisele texte de lege sunt modificate și adăugate de el.
Un text de lege pe care va bazați?
"Art. 54 nu spune ca cel ce vireaza regulamentar stinga in intersectie trebuie sa se asigure SI fata de cei care NU au drept de circulatie.
Cel ce trece de linia continua NU are drept de circulatie, i-l interzice acel marcaj special."
Sunt din burtă..
Adăugate de dumneavoastră.
Și ce grozavii inventați.
Mai citește cineva ce inventează "NU are drept de circulație"?
Unde scrie asta in lege?
Va rog textul legii se poate?