avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Activitate un_cetatean00

Activitate un_cetatean00

Va salut!

Luam contextul in care o societate isi vinde actiunile altei societati si brusc te trezesti a doua zi concediat.
Nu era de bun simt sa isi instiinteze angajatii inainte ca lucrul acesta sa se intample?
Ce drepturi am daca sunt concediat. (referitor la concediile neplatite si referitor ajutorul de somaj, etc), in cazul in care patronul nu doreste sa imi acorde nimic.
Va multumesc!
Inteleg. Gasisem si eu mai multe variante, printre care si acestea.
Speram totusi sa ma contrazica cineva si sa-mi dea exemple de tari mai putin asemanatoare cu ''jungla'', dar se pare ca in principiu tot cam astea sunt. Va multumesc, apreciez !
Sunt constient si de aspectul asta, tocmai din acest motiv as prefera sa plec in interes de serviciu in alt stat/tara si sa raman linistit o perioada, decat sa stau si sa privesc neputincios cum ne ducem toti pe capete aici.
Va salut! Rog ajutor sau parere in aceasta privinta!

Din simplu motiv de ingrijorare datorita presiunilor externe la adresa tarii noastre (luand in calcul posibilitatea unui razboi in viitorul apropiat - potrivit surselor media), dar si din simpla mea curiozitate, as dori sa va adresez urmatoarea intrebare:

Cu ce tari Romania nu are acord de extradare?

Cu toata sinceritatea si tot respectul, nu mi-as dori sa fiu carne de tun, de sacrificiu pe teritoriul tarii noastre, in tot acest timp in care tara ne-a vandut toate resursele si ne-a jupuit de bani, iar noi sa o rasplatim cu propria viata.
Imi cer iertare, e prima oara cand postez asa ceva si sper ca nu am gresit ''rubrica''.

O zi superba si un servici usor va doresc!