avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Activitate semaj

Activitate semaj

in anul 2015 am vandut unei persoane un autoturism care este pe numele meu si acum dar vazand ca se va scoate taxa de mediu cel care mi.a cumparat autoturismul doreste sa treaca autoturismul pe numele sau.
Intrebarea mea este pot sa pastrez numerele care sunt pe masina acum, el dorind sa ii puna alte numere autoturismului.
la schimbarea permisului de conducere este necesara fisa medicala
Din cate stiu eu, masa de exploatare a tractorului universal 650 este de 3620 de kilograme; se poate conduce cu permis de conducere categoria B ???

Am primit fel si fel de raspunsuri ca se poate sau nu se poate conduce cu categoria B.
multumesc
multumesc pentru raspuns
cei care poseda permis categoria Tr. pot circula cu doua remorci ???
buna seara, am si eu o intrebare; se poate conduce un tractor cu una sau doua remorci pe drumurile publice, sau se poate conduce doar tractorul simplu neavand nici o remorca atasata de el pentru cei care poseda permis de conducere categoria B
Buna dimineata, daca astazi este a 90a zi de suspendare a permisului de conducere, m.i se va restitui astazi sau maine.
Va multumesc.
buna ziua am permisul suspendat pe 90 zile ptr nerespectarea semnaleleor luminoase si acustice la trecerea la nivel cu calea ferata din data de 15 iulie 2016
cand am fost ptr testul de verificare al cunostintelor de circulatie m,i sa spus ca la abaterea pe care am facut.o nu se acorda micsoarea suspendarii la 30 zile.
Intrebarea mea este urmatoarea, daca dupa 90 de zile de la suspendarea permisului ma voi duce la politie si permisul de conducere mi se va restitui fara nici o alta problema; binenteles ca am primit si amenda dar am platit.o atunci dupa 15 iulie. Va multumesc anticipat.