avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Activitate Motreanuc

Activitate Motreanuc

Răspuns la discuția Drepturi salariale
Da,dar termenul era prea scurt si nu m-am putut încadra în termen,notificarea a fost trimisă pe data de 05.iulie iarr eu eram anunțat să mă prezint pe 7 iulie.
Răspuns la discuția Drepturi salariale
Am sesizat itm-ul,angajatorul a fost somat cu termen de plata,angajatorul tot nu mi-a plătit salariul,a fost amenda dar a motivat că nu a plătit drepturile mele salariale ptr ca nu m-am prezentat la termenele lui în care am fost convocat.,
Buna ziua.Sunt în situația în care fostul angajator îmi trimite acasă o notificare de prezentare ptr clarificarea situației salariale pe data de 5iulie cu prezentare pe data de 7iulie si nu ma prezint si alta notificare ptr cercetare disciplinara pe data de 27.iulie cu prezentare pe 02.august si nu ma prezint din nou datorită timpului foarte scurt dintre data emiterii notificărilor si data în .care trebuie să mă prezint.Aceasta situație ii da dreptul fostului angajator de a nu-mi plăti ultima luna de muncă și zilele de concediu de odihna aferente perioadei lucrate?Anunt ca nu mi-a fost iînmânată decizia de încetare a activității,acest lucru nu cred că era obligatoriu să se facă personal cred că se putea trimite prin poștă
Mulțumesc
Răspuns la discuția Martor proces civil
Oricum nu mi se pare corect..
Inseamna ca orice nebun in ziua de azi te poate pune martor fără acordul tău și te poate târî prin tribunale.
Răspuns la discuția Martor proces civil
Nu am semnat ptr ca amenda i-a fost data ulterior.
Buna ziua.Am fost citat ca martor intr-un proces civil între fostul meu angajator si ITM,in legătură cu o amendă contravențională pe care acesta a contestat-o în instanță .Nu am fost de acord ca acesta să mă pună martor si nu am semnat nimic care să dovedească acordul meu ptr a mă prezenta in instanță ca martor dar am primit citație să mă prezint ca martor.Vreau să știu dacă legal sunt obligat să mă prezint în instanță că martor pentru că mă gândesc să nu mă prezint.