avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 676 soluții astăzi
Forum Activitate bss

Activitate bss

Va salut. Numele meu este Silviu, am 42 de ani, pana la data de 01.11.2016 am lucrat la o mare multinationala care produce bauturi racoritoare si as avea nevoie de ajutorul dumneavoastra deoarece ma aflu in urmatoarea situatie:
- in data de 13.10.2016 seful meu direct mi-a inmanat decizia prin care conform art 55, lit B din Codul Muncii imi inceteaza contractual individual de munca incepand cu data de 01.11.2016, asta impreuna cu “rugamintea” de a mai semna o hartie prin care eu imi dadeam demisia. (incepand cu anul acesta, persoanele cu varsta peste 40 ani, incet, incet “si-au dat demisia de bunavoie” si mi-a venit si mie randul). Ca si compensatie pentru semnaturile mele, in decizia de incetare a CIM era stipulat ca voi primi 3 salarii brute cu titlul de compensatie baneasca.
- dpdv financiar, la ultima lichidare mi-am primit toate drepturile banesti, inclusive cele pt concediul neefectuat.
Intrebarea mea catre dumneavoastra este ce documente trebuie sa mi se mai inmaneze sau ce trebuie sa solicit eu, deoarece in afara deciziei din data de 13.10.2016 nu am mai primit alt document. La solicitarea mea catre departamentul resurse umane a unei note de lichidare, am fost tratat cu un mare sictir, fiecare dand din colt in colt si ducandu-ma cu vorba.
Va multumesc si va doresc Sarbatori Fericite.