avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Activitate SCPA Ionescu si asociatii

Activitate SCPA Ionescu si asociatii

Ma confrunt cu o dilema, am un contract de distributie cu o firma ce vinde materiale de hidroizolatie. In contractul pe care il va prezenta producatorul distribuitorilor trebuie sa inseram o clauza prin care sa se prevada faptul ca un reprezentant al producatorului insoteste distribuitorul la lucrarile pentru care va livra produsele in vedrea stabilirii celui mai bun produs pentru lucrarea in cauza. Ma puteti ajuta cu o opinie, indrumare, spre elaborarea acestei clauze. Multumesc anticipat
Multumesc, deci cer de la ANAF ultimul bilant depus de ei, indiferent de data la care a fost depus, incarc datele in bilantul nou - chiar daca a fost depasit termenul de prescriptie? si apoi fac bilantul de lichidare?
multumesc, dar daca ultimul bilant a fost depus si intocmit cu mai mult de trei ani in urma pot folosi datele din bilantul acela?DE trei ani nu a mai fost depusa nici o situatie financiara la ONRC sau ANAF
Cum intocmesti un bilant de lichidare daca nu ai nici un act contabil al societatii, nu ai posibilitatea de a intocmi o balanta si ANAF ul si Directia de taxe si impozite au creante neancasate? Este vorba despre societatile ce sunt dizolvate si lichidate de ONRC! Multumesc anticipat
:(((( trebuie sa trec si o sanctiune?
Multumesc! Este ok daca trecem ca vom face o noua negociere dupa 6 luni?
Adica putem cuprinde aceasta valoare in sporuri? Si face mentiunea in actul aditional ca valoarea sporului nu se modifica?
Buna ziua, angajatorul meu nu intelege sa imi modifce contractul de munca ca urmarii a trecerii contributiilor in sarcina angajatului, prin majorarea salariului de baza, ci vrea sa majoreze contractul cu valoarea acestor contributii incluzandu-le in bonusuri. Este legal sa procedeze astfel? Sa imi pastreze salariul de baza din 2017 decembrie si sa majoreze bonusul cu valoarea contributiei?