avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Activitate farcl

Activitate farcl

O persoana poate sa beneficieze de idemnizatie de crestere pentru cel de al doilea copil daca,in perioada celor doi ani inainte de nasterea celui de la doilea copil are 7 luni lucrate si restul pana la 12 luni(adica 5 luni) a fost in CCC- pentru primul copil
ex. O persoana in calitate de arendator,primeste pentru terenul arendat in mana(net) o suma sub plafonul de 22800 lei drept arenda in 2017,
Spun net,pentru ca daca ar calcula la brut,adica cat este trecut in contractul de arendare ,depaseste plafonul
Pentru D600 persoana respectiva cum isi calculeaza venitul net (primit in mana) sau brut
Va multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, atata timp cat tu dai o declaratie (la firma unde esti angajata part time) ca esti angajata in alta parte full time.
Răspuns la discuția Factura proforma
Factura proforma nu se inregistreaza.
Răspuns la discuția Problema contabilitate
o adresa de e-mail :)
Piesele de pe deviz - pe 3024 cu consum pe 6024 si manopera pe - 611.
Compensarea se face doar cu ordin de compensare tipizat cu regim special. Nu inteleg la ce plata te mai referi daca faci compensare prin ordin.
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
Multumesc
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
Da
Buna ziua,
Doresc sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului pentru 2 ani in cazul in care in ultimele 12 luni consecutive am avut intrerupere de 3 luni si jumatate in care nu am realizat nici un venit impozabil.