Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Doresc sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului pentru 2 ani in cazul in care in ultimele 12 luni consecutive am avut intrerupere de 3 luni si jumatate in care nu am realizat nici un venit impozabil.
Aveti minim 12 luni în ultimii 2 ani anteriori datei naşterii copilului in care ati realizat venituri din salarii şi asimilate salariilor, venituri din activităţi independente, venituri din activităţi agricole, silvicultură şi piscicultură supuse impozitului pe venit ?
Da
In acest caz, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC.
Multumesc