avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate elenaantochie

Activitate elenaantochie

Răspuns la discuția 2 CIM uri
Mulțumesc mult, sper sa rezolv!
Răspuns la discuția 2 CIM uri
Dna Minoka va rog mult sa îmi spune ți ce anume trebuie sa fac, ce sa cer, ce articol ce lege, ei nu vor sa îmi dea nimic, îmi motivează ca nicăieri nu este stipulat ceea ce spune ți d-voastră!
Răspuns la discuția 2 CIM uri
Deci nu ar trebui sa fac nici o cerere din art. reiese ca nici aceasta indemnizație nu se poate da
Răspuns la discuția 2 CIM uri
Care este baza legala? Ce tb sa fac în sensul acesta, ei insista ca nu exista asa ceva stipulat nicăieri, va mulțumesc!
Răspuns la discuția 2 CIM uri
Mulțumesc mult de răspunsuri, speram ca poate fi ceva totuși o indemnizație ceva plătită din fondurile lor, o zi cu sănătate sa aveți!
Răspuns la discuția 2 CIM uri
Da șomaj tehnic, dar nu beneficiez de el, deoarece cim 1 este valid, nu sunt plătită e suspendat contractul dar stau fără bani, în acest caz nu se poate face nimic nu!?
Răspuns la discuția 2 CIM uri
Conform art. 52 alineat 1, lit. C din codul muncii
Răspuns la discuția 2 CIM uri
În cazul acesta ce este de făcut? Ei mi au suspendat contractul și. Mi au spus ca nu voi fi plătită
Discuție Cim parțial
Bună ziua, dețin 2 contracte de munca unul la 8 ore cu funcție de baza al doilea la 6 ore fără funcție de baza, contractul 1 este valid, contractul 2 a trimis angajații în șomaj tehnic, motivând ca eu nu beneficiez datorita faptului ca contractul 1 este valid. Asta este de înțeles, întrebarea este nu beneficiez de nimic de la jobul 2 o indemnizație de suspendare a CIM ului? Contractul este suspendat în aceasta perioada la jobul 2!va mulțumesc anticipat! As dori dacă se poate va rog și baza legala!
Discuție 2 CIM uri
Bună ziua, dețin 2 contracte de munca unul la 8 ore cu funcție de baza al doilea la 6 ore fără funcție de baza, contractul 1 este valid, contractul 2 a trimis angajații în șomaj tehnic, motivând ca eu nu beneficiez datorita faptului ca contractul 1 este valid. Asta este de înțeles, întrebarea este nu beneficiez de nimic de la jobul 2 o indemnizație de suspendare a CIM ului? Contractul este suspendat în aceasta perioada la jobul 2!va mulțumesc anticipat! As dori dacă se poate va rog și baza legala!