avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea 89

Activitate Andreea 89

Răspuns la discuția Cercetat dosar penal
Cea ce am scris
Buna ziua, sunt condamnat cu supendare la 2 ani si 3 luni cu termen de supraveghere 4 ani pt înșelăciune in anul 2016 ,anul trecut am fost citat la diicot intrun dosar din 2011 si sunt acuzat de constituirea unei grup infracțional organizat și spalare de banii, acuzatia adusa ca am ridicat 2 sume de banii de la un alt inculpat care spune ca va declara adevarul ca banii erau restituirea unui împrumut din partea lui catre mine, am fost cu avocatul meu si am studiat dosarul si procuroarea in procesul verbal a scris ca are chitanta cu transferul bancar dar la studiere nu era nici o chitanță, acum dosarul apara la tribunal fara termen atasat "masuri si excepții dispuse de judecatorul de cameră preliminară ""constituirea unei grup infracțional organizat ".Eu nu am fost niciodata pana anul trecut chemat sau instintat de acest dosar,tot ce mi sa spus e ca acest dosar a fost redeschis dar au putut sa faca asta si sa nu fiu chemata sau audiat niciodată,in cei 6 ani , e legal ?.Se poate sa fiu condamnat pt acest dosar ?Voi primi tot cu suspendare sau cu executare ?Va multumesc!
Bună ziua am 2 copii cu fostul concubin eu am o condamnare cu suspendare pt înșelăciune cei 2 copii îi cresc singura de 7 ani nu îi vizitează nu le trimite nimic dacă îi vede pe strada îi ocolește l-am chemat la avocat sa rezolvam problema amiabil refuza vehement băiețelul face fotbal trebuie sa plece în cantonament în afară tarii nu vrea sa dea procura pot sa îl dau pt custodie absolută și sa câștig și el are probleme cu legea find judecata pt tentativa de omor ar rupt relația datorita violentei domestice am certificatul medico-legal
Vă rog să mă ajuți nu vreau ca copilul meu sa sufere și visele lui sa fie frânte nu îi pot spune ca nu poate pleca în străinătate cu echipa de fotbal