Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cercetat dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cercetat dosar penal

Buna ziua, sunt condamnat cu supendare la 2 ani si 3 luni cu termen de supraveghere 4 ani pt înșelăciune in anul 2016 ,anul trecut am fost citat la diicot intrun dosar din 2011 si sunt acuzat de constituirea unei grup infracțional organizat și spalare de banii, acuzatia adusa ca am ridicat 2 sume de banii de la un alt inculpat care spune ca va declara adevarul ca banii erau restituirea unui împrumut din partea lui catre mine, am fost cu avocatul meu si am studiat dosarul si procuroarea in procesul verbal a scris ca are chitanta cu transferul bancar dar la studiere nu era nici o chitanță, acum dosarul apara la tribunal fara termen atasat "masuri si excepții dispuse de judecatorul de cameră preliminară ""constituirea unei grup infracțional organizat ".Eu nu am fost niciodata pana anul trecut chemat sau instintat de acest dosar,tot ce mi sa spus e ca acest dosar a fost redeschis dar au putut sa faca asta si sa nu fiu chemata sau audiat niciodată,in cei 6 ani , e legal ?.Se poate sa fiu condamnat pt acest dosar ?Voi primi tot cu suspendare sau cu executare ?Va multumesc!
Andreea 89, utilizator
Nu stim, parerea mea e sa consultati un avocat. De asemenea cautati-va numele pe [ link extern ]
si cititi ce a decis camera preliminara, este foarte important.
tgeorgescu, utilizator
Cea ce am scris