avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate marytopi

Activitate marytopi

cat dureaza optinerea titlului de proprietate ?multumesc
Răspuns la discuția contract de arendare
va multumesc pentruraspuns intrebarea mea este daca pot rezilia contractul si cum?
Răspuns la discuția contract de arendare
multumesc pentru explicatii,este vorba de terenuri fanete,problema este ca s-au facut unele taieri de copaci fara acordul meu de aceea as dori sa reziliez contractul pana nu e prea tarziu,contractul este pe o perioada de 5 ani,anca o data va multumesc
cum se poate rezilia un contract de arendare?
Răspuns la discuția titlu de proprietate
avand in vedere ca nu exista acte pe proprietate am inceput demersurile pentru a intabula proprietatea,am angajat un inginer pentru a se ocupa de demersurile necesare dar mi se pare ca nu inainteaza deloc,am procedat corect?mi s-a spus ca nu se poate dezbate succesiunea daca nu avem totul intabulat, rog sa ma lamureasca cineva,multumesc
buna ,care sunt actele necesare pentru aobtine titlul de proprietate pe casa si gradina parinteasca?parintii decedati si suntem doi frati,multumesc
Răspuns la discuția succesiune
ce se intampla daca nu exista acte de proprietate?
Discuție succesiune
buna dimineata.Care sunt actele necesare pentru deschiderea unei succesiuni si cat timp dureaza?multumesc
Răspuns la discuția Mostenire
va multumesc din suflet ,in sfarsit cineva m-a lamurit!!!
Răspuns la discuția Mostenire
nu exista nici un titlu de proprietate pe nici un teren nici macar pe cel unde se afla casa,deoarece s-a impartit gradina casei in doua eu am platit inginer ca sa masoare si sa obtinem titlu de proprietate ,nu zona nu a fost cooperativizata,bunurile ramase sunt toate in posesia fratelui meu,,multumesc .