avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate andreimihai99

Activitate andreimihai99

Răspuns la discuția succesiune cu veri primari
sunt 2 veri primari unul este trecut in masa succesoriale,actele sunt deja facute iar celalalt var a renuntat la mostenire verbal dar daca in timp se razgandeste si deschide proces are castig de cauza?multumesc
Răspuns la discuția succesiune cu veri primari
1)da a avut o verisoara primaracare a murit, nu a avut urmasi
2)decedata nu a avut frati sau surori
3) 2 veri in viata si 4 sunt decedati
4) din veri primari sa trecut unul singur mostenitor ,celalalt mostenitor a renuntat verbal la partea ei.
5)acum vreau sa stiu daca nepotii de la veri primari decedati au dreptul
ce se poate intampla daca varul care a renuntat la mostenire mai poate sa mai schimbe ceva prin proces.
Caut un consultant care sa ma ajute intr-o problema personala si am citit profilul dumneavoastră de consultant publicat in websiteul Avocatnet.ro.

Buna ziua, tatal meu a avut o verisoara primara ea nu a fost casatorita, copii nu are, frati nu are, parinti sunt morti, acum recent a murit si ea, si sa facut succesiune pe tatal meu fiind mostenitor primar in viata si inca o sora care ea este paralizata nu se poate misca si mia spus verbal ca sal trec pe tatal meu singurul mostenitor ea nu este trecuta mostenitoare acum eu nu am act sa dovedesc ce mia spus ea ce se poate face? Se poate ataca succesiunea deja facuta? El a avut 4 fratii dar sunt decedati asi dori sa stiu au dreptul si copii de la fratii decedati adica nepotii? Va rog sa ma lamuriti. Va multumesc.


[ Stimate utilizator, nu scrieti cu litere mari pentru ca este greu de citit ]