avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Activitate Opris Oana

Activitate Opris Oana

Răspuns la discuția Accesari fonduri europene.
Bună seara ! Mulțumesc pentru răspunsul dumneavoastră, nu dețin nici o societate comerciala.
Bună seara, doresc sa accesez fonduri europene problema este ca nu știu mai nimic despre care ar trebui sa îl accesez. Dețin în proprietate 5 hectare de teren arabil, mă interesează în domeniul agriculturii. Orice sfat este bine venit . Mulțumesc
Răspuns la discuția Deschidere SRL
Da am înțeles răspunsul dumneavoastră ce mă dezavantajeaza este ca nu am unde sa fac sediul firmei în alta parte și acuma sa fim serioși ca doar nu o sa mă pun sa mut utilajele prin vecini. Mulțumesc
Răspuns la discuția Deschidere SRL
Atunci ce firma mă puteți sfătui sa deschid pentru a rula un capital de 200-300 milioane pe an? Mulțumesc
Răspuns la discuția Deschidere SRL
Mulțumesc pentru răspuns.
Discuție Deschidere SRL
Bună ziua. Doresc sa deschid un SRL în care domeniul de activitate sa fie prestările servicii în agricultura. Ceea ce nu am înțeles sunt urmatoarele lucruri :
- sediul firmei doresc sa îl fac acasă unde dețin anumite utilaje agricole, unele doresc sa le trec pe firma iar altele nu. Am înțeles că dacă vin controale eu trebuie sa am în curte doar ce am declarat fiind sediul firmei și nimic alceva.
-Trebuie sa justific tot ce am achiziționat chiar dacă nu sunt trecute pe firma deoarece sunt în " sediul firmei"
-Controlul vine neanutat indiferent ca ești acasă sau nu.
Mulțumesc