avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Activitate Chifoi

Activitate Chifoi

Răspuns la discuția Latimea drumului de acces
Vă mulțumim din suflet pentru cele relatate iar vizatorul după terminarea locuințeilui de 20m în loc să facă o deschidere legală a îngustat aleia la 1,60m pe lungime de 6m astfel luindumi din suprafața alei adică în contractul de vânzare cumpărare este de 48mp și rămîne doar 44mp cu o schiță care arată că lipsesc 4mp și că se învecinează cu Str.,, fals"pină la stradă mai sunt peste 20 metri ce-i de făcut mulțumesc o zi plăcută tuturor
Răspuns la discuția JURIDIC
Cu piciorul.
trandafir2 a scris:

cu piciorusul sau cu autospeciala?

Calea de acces pt Chifoi Constantin răspuns în luna octombrie 2017
Mulțumesc o seară plăcută

Roxana Neagu a scris:

@QED, mulțumim de sugestii. Ambele facilități sunt pe lista de rescriere de care vă povesteam în mesajul inițial. O să revenim cu update-uri ori de câte ori reușim să mai bifăm din ele. :)

Numai bine,
Roxana

Discuție Codul civil
Ce lățime trebuie să fie acces cu piciorul la stradă minimă cînd aleea are olungime de peste 20m
Discuție JURIDIC
caile de acces la locuinta ,latime minima legala,
Cale de acces vă rugăm un răspuns am cerut la începutul lunii octombrie vă rugăm îmi trebuie la primărie să-l prezent mulțumesc
Am pus o întrebare cred că mai sunt și alți care așteaptă un răspuns îmi pare rau dar sunt dezamăgit
Discuție juridic
Pe un teren se construite 2 imobile lipite unu fața nu spate cu aleie de esire în fața lotului e un teren parcare,cine are dreptul de folosință ambele imobile sau nu mai cel din fața mulțimii o zi plăcută tuturor